Není žádnou náhodou, že se celá řada silných filmových titulů opírá přímo o knižní nebo komiksové předlohy. Zkrátka knihy nám dávají neobyčejné možnosti, jak můžeme dokonale popsat a vybudovat silné příběhy, prostředí a také postavy, které budou lidé milovat nebo nesnášet.

Pro filmové autory jsou tak knihy neuvěřitelným zdrojem možností. Zatím co mnozí se později začnou od předloh postupně odvracet, tak najdeme i skupinu takových, kteří naopak dokázali zfilmovat díla až s neuvěřitelnou přesností.

Když vás rozbrečí knížka i film zcela stejně

Je opravdu zvláštní výjimkou, když ve vás stejně silné a smutné emoce nezanechá jenom knížka jako taková, ale dokonce i film. Bavíme se konkrétně o knížce Zelení mále, která patří mezi nejlépe hodnocené knihy ve svojí kategorii. Stephen King dokázal popsat morální problematiku i sílu příběhů neuvěřitelně. A filmoví producenti jej nezklamali. V čele s neuvěřitelným Tomem Hanksem a obrovitým Michaelem Clarke Dunkenem. Kdokoliv ale viděl první nebo druhé, měl by rozhodně investovat čas jak do filmu, tak i do knížky. Stojí to za to!

Extrémně silný příběh z českého pera

Jenom málo českých děl se dostalo do filmového zpracování, které bychom mohli popsat jako dechberoucí. Tím dílem je Spalovač Mrtvol. Původní knižní dílo Ladislava Fukse rozhodně patří mezi nejčtenější knihy v oblasti horroru z české produkce. Následný film přitom dokázal lidi chytit za srdce stejně tak, jako kniha samotná. A to hlavně díky excelentnímu výkonu Hrušínského v hlavní roli.

Smyšlený příběh v reálném pekle

Už starší film i knížka Pearl Harbor jsou velice silným příběhem o odvaze, zoufalství i lásce. Zpracování filmu je neuvěřitelné a Hans Zimmer silnou hudbou tehdy vytvořil jeden z největších klenotů kinematografické hudby. Přitom ale spousta lidí neví, že poměrně slušně dokázala bombardovat žebříčky knih samotná knižní předloha celého tohoto příběhu. Jak u filmu, tak i knížky přitom vnímáte silné vnitřní boje, které musí kluci rostoucí v muže uprostřed války prožívat. A rozhodně pro vás bude i knížka opravdu silným zážitkem.