Vstoupili jste do nového roku s vizí nově uspořádaného prostoru? Chcete si vaše bydlení přizpůsobit aktuálním potřebám? Doporučujeme v takovém případě začít od podlahy. Podlaha udělá opravdu hodně, divili byste se, jak moc ovlivní vzhled i náladu interiéru právě podlaha. Už vás ta vaše neinspiruje? Je někde poškozená a vy ji chcete renovovat? Rozmyslete si, jakým způsobem, někdy nemusíte vše složitě vybourávat a začínat znovu, mnohdy stačí méně drastické zásahy, efekt je však často velký i za malý peníz.

K renovaci obkladů a dlažeb můžete použít speciální samolepicí podlahové čtverce. Ty jsou vyrobeny z kvalitního PVC, takže je můžete použít na staré lino, dlažbu, která se vám už nelíbí, i beton. Podstatné je, aby byl podklad rovný, čistý a odmaštěný. Ideální je nechat čtverce před lepením alespoň 12 hodin při pokojové teplotě ve vodorovné poloze. Takže třeba den před samotným lepením rozložte čtverce na zem, aby se narovnaly, bude se vám pak s nimi lépe pracovat.

Lepíme PVC čtverce – jak na to

Lepení je docela snadné, ze čtverce sejmete podkladový papír, místo určení očistíte a odmastíte a přitlačíte čtverec k podkladu. Můžete jej ještě vyhladit pomocí hadříku nebo tapetovací špachtle, ale pozor na příliš velký tlak, mohli byste podlahový čtverec dočasně roztáhnout. Ten se ale po čase vrátí do svého původního tvaru a vy budete mít mezi jednotlivými čtverci mezery. PVC podlahové čtverce se lepí těsně jeden vedle druhého, až máte hotovou celou místnost. Po nalepené podlaze je možné ihned chodit, pouze s prvním umytím je vhodné počkat alespoň 24 hodin po aplikaci.

PVC čtverce samozřejmě můžete použít i k renovaci obkladu třeba za kuchyňskou linkou, nebo vylepšit podlahu v koupelně, kdy na některé ze stávajících dlaždic umístíte dekorovanou samolepku. Neváhejte a pořiďte si některý z mnoha různých dekorů PVC samolepicích čtverců a upravte si váš interiér svépomocí k obrazu svému.